Jak działa Ares Kinesiology Tape ?

 

Gdy pojawi się stan zapalny mięśnia lub obrzęk, przestrzeń między skórą a mięśniami zostaje znacznie zmniejszona. W rezultacie powoduje to przekrwienie, utrudnienia w przepływie płynu limfatycznego oraz w krążeniu krwi. Taka sytuacja powoduje ucisk na receptory bólu znajdujące się pomiędzy skórą a mięśniami, które z kolei przekazują do mózgu sygnał o stanie bólowym w danym obszarze. 

Po zastosowaniu aplikacji taśmą Ares Tape możemy przywrócić skórze normalne położenie, przywracając stan rozciągnięcia skóry z przed urazu. Efekt marszczenia wytworzony przez taśmę Ares Tape jest bardzo istotny, ponieważ poprzez podnoszenie skóry tworzy się więcej miejsca do przepływu krwi oraz limfy. Dlatego dzięki skutecznemu zastosowaniu tapingu możemy usprawnić drenaż limfatyczny oraz krążenie krwi w danym obszarze.

Ostatecznie, w wyniku tarcia między tkanek pod skórą jest zmniejszona ze względu na przepływ płynu promowanej limfatyczny i krążenia krwi. Nacisk na receptory bólu zmniejsza się co powoduje redukcję uczucia bolesności. W rezultacie mięśnie maja możliwość lepszej i szybszej regeneracji, zwiększony zostaje zakres ruchu (ROM) dzięki czemu mięśnie mogą efektywniej pracować.

 

Jak jest zaprojektowana taśma Ares Kinesiology Tape ?

 

Taśma Ares Tape została zaprojektowana tak, aby rozciągać się o 30-40% jej spoczynkowej długości. Ten stopień rozciągnięcia zbliżony jest do elastyczności skóry ludzkiej. Grubość Ares Tape jest w przybliżeniu taka sama jak grubość naskórka skóry.

Taśma Ares Tape zawiera elastyczne, polimerowe nici owiniętego 100% włóknami bawełnianymi. Włókna bawełniane umożliwiają odparowanie wilgoci ciała i pozwalają na szybkie osuszenie taśmy. ARES nie posiada lateksu. Zastosowany 100% akrylowy klej aktywowany jest pod wpływem ciepła. Wzór nałożenia kleju akrylowego na taśmę imituje linie papilarne. Taki sposób nałożenia kleju pomaga zarówno w odpowiednim oddychaniu skóry jak i prawidłowym transporcie wilgoci przy równoczesnym uniknięciu podrażnień skóry.

Taśmę Ares Tape można zastosować do wspomagania leczenia oraz zapobiegania urazom takim jak : ITBS (zespół tarcia pasma biodrowo-piszczelowego),Shin Splints (zespół przeciążenia przyśrodkowej części piszczeli), urazy kolana, barku, powięzi podeszwowej, zespół cieśni nadgarstka, niestabilność barku, bóle krzyża, łokieć tenisisty oraz wiele innych.

Taśma Ares Tape skutecznie redukuje ból, wspiera stabilność oraz pozwala na szybszą regenerację uszkodzonych lub bolących mięśni i stawów. Jednocześnie pozwala na swobodę ruchów bez irytującego uczucia dodatkowej warstwy na ciele. Jest łatwa w zastosowaniu.

Taśmy Ares Tape znajdują zastosowanie w codziennej pracy lekarzy rehabilitacji, ortopedów, fizjoterapeutów.  Najczęściej stosowane są przez zawodowych sportowców, olimpijczyków, osoby po urazach i operacjach oraz ludzi aktywnych fizycznie.