Jak działa Ares Tape ?
Ares Tape podnosi skórę w leczonym obszarze przez co pobudza przepływ płynu limfatycznego oraz krążenia krwi. Pozwala to na zmniejszenie zmęczenia mięśni, zwiększenie zakresu ruchu (ROM) oraz wyższą wydajność działania mięśni.

Czego potrzebujemy do zastosowania techniki tapingu ?
Taśmę Ares Tape oraz nożyczki (zalecane specjalne nożyczki do tapingu). W niektórych przypadkach konieczne będzie także wsparcie partnera, który pomoże dokończyć aplikację.

Co wyróżnia Ares Tape od innych taśm ?
Taśma Ares Tape wykonana jest z wysokiej jakości tkaniny bawełnianej, o elastyczność zbliżonej do ludzkiej skóry,
wodoodporna i oddychająca, hypoalergiczny klej aktywowany pod wpływem ciepła nałożony na taśmę wg unikalnego wzór, bez lateksu. Tkanina oraz klej są bezpieczne nawet dla wrażliwej skóry.

Jakie są sugestie przy stosowaniu metody tapingu z zastosowaniem taśm Ares Tape ?

  • Przed aplikacją skóra powinna być odtłuszczona oraz oczyszczona z potu. Nie powinna zawierać olejków, kremów i innych substancji na skórze. Najprostszy sposób - umyć aplikowaną cześć ciała zwykłym mydłem, opłukać i dokładnie wytrzeć.
  • Po aplikacji należy docisnąć taśmę w celu pełnej aktywacji substancji samoprzylepnej. Następnie delikatnie potrzeć, aby wytworzyć ciepło i lepiej aplikować klej.
  • Aby uniknąć podrażnienia skóry należy unikać ekstremalnego rozciągania taśmy podczas aplikacji.
  • Około 30-60 min przed i po aplikacji zalecane jest nie poddawać taśmy głębokiemu nawilżeniu.
  • W przypadku pacjentów z nadwrażliwością skóry należy zachować szczególną ostrożność. Podrażnienie skóry są bardzo rzadkie.

Jaka jest różnica pomiędzy kolorami ?
Nie ma żądnych fizycznych ani chemicznych różnic między taśmami o różnych kolorach. Specyfikacja dla każdej z nich jest identyczna. Wybór koloru jest sprawą indywidualnych preferencji.

Czy taśma Ares Tape może być stosowana w czasie prysznicu czy podczas pływania ?
Tak, taśma Ares Tape jest wodoodporna, ale jednocześnie przepuszczająca powietrze co pozwala jej na zastosowanie zarówno podczas korzystania z prysznica oraz pływania np. na basenie.

Jak długo taśma Ares Tape utrzymuje się na skórze ?
Aplikacja może utrzymywać się na skórze kilka dni. Zalecane jest jednak nosić do 5 dni, ponieważ po tym czasie akrylowy klej staje się mocniejszy co może spowodować trudności w usunięciu plastra.

Jak usunąć papier ochronny przed aplikacją ?
Aby sprawnie usunąć papier ochronny przed aplikacją należy przytrzymać taśmę pionowo za brzeg taśmy i delikatnie rozciągnąć jednocześnie rozdzierając kawałek papieru. Następnie odkleić naderwany kawałek taśmy. Starać się w nie dotykać części z klejem.

W jakich celach jest powszechnie stosowana taśma Ares Tape ?
Taśma Ares ma ponad setki zalecanych aplikacji na urazy m.in. kolana, barku, pleców, zespół cieśni nadgarstka, niestabilność barku, bóle krzyża, Shin Splints (zespół przeciążenia przyśrodkowej części piszczeli), powięzi podeszwy, łokieć tenisisty itp.

Czy można stosować Ares Tape przed treningiem ?
Jeśli znany jest stan chorobowy lub jeśli istnieje potrzeba zwiększenia stabilności stawów lub wsparcia mięśni to warto zastosować taśmę przed ćwiczeniami jako środek zapobiegawczy.

Czy trzeba zaokrąglić końce taśmy przed złożeniem aplikacji ?
Nie konieczne, ale wskazane jest, aby zaokrąglić okrągłe końce taśmy przed zastosowaniem. Zapobiega to zahaczaniu o kwadratowe krawędzie
i może zwiększyć czas stosowania aplikacji.

Czy mogę zastosować taśmę Ares Tape przy złamaniach ?
Taping nie jest dobrym rozwiązaniem dla złamań. Tego typu urazy wymagają koniecznie wizyty u lekarza.

Czy jest konieczność ogolenia cześć ciała, na której będzie aplikacja ?
Nie ma takiej konieczności, ale u niektórych osób owłosienie może pogorszyć przyczepność aplikacji w szczególności u osób z dużym owłosieniem. W takiej sytuacji zalecane jest ogolenie przed aplikacją.

Czy mogę założyć więcej niż jedną warstwę taśmy ?
Podczas stosowania więcej niż jednej warstwy taśmy w pierwszej kolejności należy zastosować aplikację stanowiącą pożądany efekt terapeutyczny. Zastosowanie kolejnej warstwy może powodować zakłócenia w odbieraniu konkretnych bodźców przez receptory. Najlepsze wyniki osiąga się stosując zasadę „mniej znaczy lepiej”. Im mniej warstw i mniej napięć tym lepiej.

Dlaczego lepiej jest, aby nie rozciągać taśmy do większości zastosowań ?
W przypadku stosowania taśmy Ares Tape w celu zmniejszenia bólu, pożądane jest stosowanie najmniejszego jakie jest możliwe napięcia taśmy. Czym większe napięcie zastosujemy tym efekt będzie mniejszy.

Gdzie są sprzedawane są taśmy Ares Tape ?
Taśmy Ares są sprzedawane na całym świecie (m.in. Polska, Niemcy, Austria, Włochy, USA, Kanada, Brazylia, Korea Płd., Czechy, Słowacja i wiele innych)

Gdzie można kupić taśmy Ares Tape w Polsce ?
W Polsce taśmy można zakupić w sklepach medycznych we Wrocławiu (zakładka kontakt) lub zamówić poprzez sklep internetowy www.mw.sklep.pl